Hybrid IT – chmura hybrydowa

chmura hybrydowa

Hybrydowe systemy IT łączą lokalne centra danych klientów z chmurami prywatnymi i / lub publicznymi. 

Firmy, które uruchamiają aplikacje w wielu środowiskach, muszą upewnić się, że ich różne systemy mogą ze sobą efektywnie współpracować. To jest proces hybrydowego zarządzania IT. W wielu przypadkach aplikacje o znaczeniu krytycznym, regulacje prawne, czy standardy bezpieczeństwa wymagają, aby firmy przynajmniej częściowo prowadziły operacje w lokalnych centrach danych, zamiast migrować swoje środowiska w pełni do chmury  publicznej.

hybrydowe IT

Jakie są rzeczywiste koszty infrastruktury informatycznej w chmurze ?

W wielu przypadkach aplikacje o znaczeniu krytycznym, regulacje prawne, czy standardy bezpieczeństwa wymagają, aby firmy przynajmniej częściowo prowadziły operacje w lokalnych centrach danych, zamiast migrować swoje środowiska w pełni do chmury  publicznej.
Bardzo często rzeczywiste całkowite koszty utrzymania środowiska w chmurze publicznej są wyższe niż koszty obsługi środowiska lokalnego.

Z wyżej wymienionych powodów przedsiębiorstwa często zmuszone są utrzymywać przynajmniej część operacji informatycznych we własnej serwerowni. Jednocześnie przeniesienie niektórych aplikacji do chmury może przynieść duże korzyści w zakresie elastyczności IT i zwrotu z inwestycji. Właściwa strategia, w połączeniu z zarządzaniem i wiedzą ekspertów, może pomóc przedsiębiorstwom wykorzystać, to co najlepsze z chmury prywatnej jak i publicznej.

architektura chumry hybrydowej

Jakie zbudować optymalne środowisko hybrydowe ?

Systemy hiperkonwergentne i komponowalne umożliwiają modernizację i konsolidację starszej infrastruktury, a także łatwą integrację z chmurą publiczną i prywatną. Dzięki HCI, przedsiębiorstwa mogą tworzyć środowisko przypominające chmurę we własnych centrach danych, umożliwiając szybkie udostępnianie infrastruktury i samoobsługę, modele konsumpcji ITaaS.

HPE MSA w ofercie IT Serwis

Poznaj nasze portfolio rozwiązań dla Hybrid IT chmury hybrydowej

Systemy hiperkonwergentne HCI

XaaS – płać za swoje środowisko jak za chmurę publiczną

HPE GreenLake

HPE GreenLake optymalna propozycja dla przedsiębiorstwa, które chcą budować i utrzymywać środowisko chmury hybrydowej. Z jednej strony zestaw nowoczesnych narzędzi do zarządzania, orkiestracji i automatyzacji środowiskiem. Z drugiej elastyczna forma finansowania, w modelu usługowym, tak jak przywykliśmy do opłat za użycie środowisk chmury publicznej.

Dowiedz się więcej na naszej stronie internetowej poświęconej HPE GreenLake.

HPE GreenLake

UMÓW SIĘ BEZPŁATNĄ PREZENTACJĘ ROZWIĄZANIA
Chcesz wiedzieć więcej na temat tego lub innego oferowanego przez nas rozwiązania ?

Umów się z nami na zdalną prezentację. Nasi najlepsi eksperci odpowiedzą na najtrudniejsze pytania i pomogą ustalić, czy proponowane przez nas rozwiązania sprawdzą się w Twojej firmie. Możemy przygotować prezentację zarówno dla osób o dużej wiedzy informatycznej jak i osób, które na codzień nie zajmują się obsługą systemów IT. 
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, w treści wiadomości podaj jakie rozwiązanie jest interesujące dla Twojej firmy i podaj proponowany termin wirtualnego spotkania.
Do zobaczenia !

zdalna prezentacja rozwiązań IT

Chcesz dowiedzieć się więcej ? Skontaktuj się z naszym doradcą lub wypełnij formularz kontaktowy.

Formularz kontaktowy

Proszę zostawić swoje dane kontaktowe, nasz doradcę skontaktuje się w ciągu 24h

Adresy biur handlowych

Szczecin

ul. Żołnierska 5a
71-210 Szczecin
tel. 91 852 22 78

Toruń

ul. Włocławska 167
87-100 Toruń
tel. 56 681 23 30