Opublikowano

Warsztaty HPE SimpliVity – RAPID DR – jak sobie radzić z awarią

HPE SimpliVity

Jak przetrwać awarię środowiska ? Jak przygotować Disaster Recovery Plan w oparciu o HPE SimpliVity ?
Zapraszamy na warsztaty dla informatyków i administratorów IT. Będziemy prezentować
HPE SimpliVity opartego na skalowalnych procesorach Intel® Xeon®
hiperkonwegentne rozwiązanie HPE.
Tym razem dowiecie się jak przygotować i realizować samodzielnie DRP,
dzięki funkcjonalnościom RAPID DR w HPE SimpliVity.
Proste i bardzo szybkie przywracanie serwerów wirtualne jest możliwe
z HPE SimpliVity opartego na skalowalnych procesorach Intel® Xeon®.

AGENDA

10:00 – Rozpoczęcie spotkania
10:15 – Wprowadzenie do HPE SimpliVity
10:30 – Omówienie RAPID DR w HPE SimpliVity
10:50 – krótka przerwa
11:00 – rozpoczęcie warsztatów online z demonstracją
12:00 – kahoot – konkurs z wiedzy o HPE SimpliVity z nagrodami
12:15 – zakończenie spotkania

REJESTRACJA: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=YLSCZ1Iy0ku1Q6YL3UmaInw0atPq3WRPtiBPLd4iO-lUQjBUT1lXMThENDRIUE9TRDdSRTlOQUM0My4u

Opublikowano

Nowa realizacja: Wirtualny klaster i odłączenie C3000

Mieliśmy przyjemność „uroczyście odłączyć” wysłużoną obudową HP BladeSystem C3000. Nasz klient korzystał z prawie 10-cio letniego środowiska składającego się z 3 serwerów HP BL 460c i macierzy MSA. Infrastrukturę zastąpiliśmy dwoma serwerami DL360Gen10 i macierzą HPE MSA 2050. Klaster zbudowaliśmy w oparciu o Microsoft Windows Server 2019 Datacenter. Projekt zamknęliśmy konfiguracją systemu backup’u od Veeam… i klient może spać spokojnie.

Oszacowaliśmy, że nowy 2-nodowy klaster byłby wstanie bez problemu obsłużyć obciążenia, które generowałaby w pełni obsadzona obudowa C3000 tej samej generacji, co dotychczasowe środowisko klienta. 

Opublikowano

Webinar: Technologie, które przyspieszają IT – 21.09.2020

HPE serwery z Optane

webinar HPE, WMware i Intel Optane

Już 21 września o godzinie 14.00, podczas webinaru wspólnie z VMware spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Czy pamięć RAM może być nieulotna? Czy może działać jak dysk SSD? I czy w ogóle potrzebujemy takiej technologii?

Chcąc zyskać przewagę na rynku, musimy wyprzedzić konkurencję. Dlatego świat IT skierował swą uwagę na pamięci RAM.  Czy pamięć RAM może być nieulotna? Czy pamięć może działać jak dysk SSD? Czy w ogóle potrzebujemy takiej technologii?  Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas webinaru „Technologie, które przyspieszają IT”. 

Zarejestruj się już dziś, aby wziąć udział!

https://nowetechnologie-webinar.pl/home

Opublikowano Dodaj komentarz

RYNEK SERWERÓW – SPRZEDAŻ GLOBALNA Q2 2020

serwery q2 2020

Na początku września zostały opublikowane najnowsze dane dotyczące sprzedaży serwerów. Badanie przeprowadziła firma IDC. 

„Globalny popyt na serwery dla przedsiębiorstw był duży w drugim kwartale 2020 r.” – powiedział Paul Maguranis, starszy analityk ds. Badań w grupie IDC Infrastructure Systems, Platforms and Technologies. „Z pewnością dostrzegamy obszary ograniczonych wydatków, ale zostało to zrekompensowane przez inwestycje poczynione przez dużych dostawców chmury, których celem są rozwiązania obsługujące zmieniające się potrzeby infrastrukturalne spowodowane globalną pandemią”.

Analizując powyższe wyniki, trzeba mieć na uwadze, że IDC uznaje „statystyczny remis” w przypadku gdy różnica w poziomie sprzedaży nie przekracza 1%.

Globalny poziom przychodów w drugim kwartale  2020 ze sprzedaży serwerów  to : 24 mld USD. Wzrost rok do roku wynosi 19,8 %. Sprzedaż objęła 3,2 miliona serwerów w tym kwartale. Należy jednak zwrócić uwagę, że przychody z serwerów x86 spadły rok do roku o 17 % do 21,6 miliarda dolarów, podczas gdy przychody z serwerów innych niż x86 wzrosły o 47 % do 2,4 miliarda dolarów.

Patrząc na liczbę serwerów w oparciu o położenie geograficzne, region Azji i Pacyfiku radził sobie bardzo dobrze, rosnąc łącznie o 31 % rok do roku. Chiny osiągały lepsze wyniki o 40 % w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku.

Z roku na rok w Stanach Zjednoczonych odnotowano wzrost o 25 procent, w Ameryce Łacińskiej o 15 %, w Kanadzie o 11 %, a w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) o 6 %.

Ranking za Q2 2020 przedstawia się następująco:

Miejsce 4 (ex aequo):

            Lenovo – udział w rynku: 6,1 %

            IBM – udział w rynku: 6%

Miejsce 3:

            Inspur – 10,5 %

Miejsce 1 (ex aequo):

            Hewlett Packard Enterprise – 14,9%

            Dell Technologies – 13,9%

W oparciu o:

https://www.crn.com.au/news/hpe-beats-dell-in-server-market-share-battle-in-2020-553077

HPE beats Dell in server market-share battle in 2020

Opublikowano

Instalacja HPE Primera – Szczecin

HPE Primera instalacji

Realizacja miała miejsce u klienta z sektora energetycznego w Szczecinie. Zakres obejmował uruchomienie oraz migrację danych i aplikacji z macierzy HPE 3PAR. 

Bardzo nas cieszy ta instalacja, bo klient od jakiegoś czasu zapowiadał, że już więcej „gratów” kupować nie będzie i nadchodzi czas na chmurę publiczną. Finalnie jednak zdecydował się na odświeżenie swojego środowiska. Mamy nadzieję, że przy podejmowaniu decyzji, oprócz niższego TCO, pod uwagę brano również kluczowe zalety HPE Primera. Prosta obsługa, wysoka wydajność i bezkompromisowa dostępność, wszystko to sprawia, że HPE Primera to idealne rozwiązanie dla środowisk typu „misson critical”.

Jesteśmy przekonani, że odświeżenie całego środowiska wraz infrastrukturą sieciową i serwerową to dobra inwestycja.

Opublikowano

HPE: May AI Help You ?

HPE storage

Bez wątpienia nowe technologie stają się coraz ważniejsze. Pozwalają uprościć życie, rozwiązywać problemy niemal niemożliwe do rozwiązania oraz dostosować się do ciągle zmieniającego się świata. HPE przy użyciu najnowszych technologii wykorzystujących sztuczną inteligencję pomaga osiągać niesamowite cele. 

Jak AI pomaga działom IT? Jak zrealizować chmurę storage we własnej serwerowni? Jak chronić swoje środowisko dzięki platformie HPE InfoSight, wykorzystującej sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe? To tylko kilka z wielu pytań, na które poszukamy odpowiedzi podczas trzydniowej konferencji online May AI Help You?.


Dołącz do wydarzenia w dniach 13-15 października i poznaj prawdziwe przykłady osiągnięć z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz case study wdrożeń HPE. Gościem specjalnym konferencji będzie Jowita Michalska, CEO fundacji Digital University.

May AI Help You to najważniejsze wydarzenie od startu Crew Dragon – nie może Cię na nim zabraknąć! Zarejestruj się za darmo już dziś: 

REJESTRACJA: https://mayaihelpyou.pl/

Opublikowano

Konferencja online: NUTANIX .NEXT 2020

Nutanix. NEXT

Data: 8-11 września

Miejsce: online

Dołącz do Nutanix na .NEXT 2020, gdzie wizjonerzy branży poprowadzą ponad 60 sesji zorganizowanych w celu inspirowania, informowania i angażowania Cię w przyszłość Enterprise Cloud.

.NEXT to kompleksowe źródło informacji, edukacji i inspiracji w zakresie najnowszych technologii i trendów IT – w tym hiperkonwergencji, chmur hybrydowych, DevOps, automatyzacji, bezpieczeństwa i nie tylko. Wirtualnie dołącz do tysięcy informatyków i poznaj techniczne sesje przełomowe, dynamiczne prezentacje przewodnie z ekscytującymi gośćmi specjalnymi i praktyczny dostęp do produktów Nutanix.

AGENDA: https://www.nutanix.com/next/agenda.html

REJESTRACJA : https://www.nutanixnext2020.com/register/

Zapraszamy, idealna okazja, żeby poznać nowości i wizję lidera rynku HCI na świecie

Opublikowano

Warsztaty online: Palo Alto Networks – CTF – Capture the Flag

cortex xdd warsztaty

Data konferencji 2020-09-09 10:00-11:30

A virtual Capture the Flag missionc – kolejna edycja

Zapraszamy na sesję „Capture the Flag”, gdzie wykryjemy i namierzymy nietypowe zagrożenia. Zrozumiemy jak się dostają do infrastruktury organizacji, jak je tropić i jak szybko reagować.  

Będzie to 1.5 godzinna wirtualna podróż po świecie, gdzie podczas interaktywnego śledztwa oraz polowania na zagrożenia, poszukamy odpowiedzi i wskazówek za pomocą Cortex™ XDR.

W tej misji będziemy:

    Ścigać się z przeciwnikami, odkrywając szczegóły incydentów naruszających bezpieczeństwo;

    Ujawniać zainfekowane hosty i wrażliwe reguły;

    Zwiększać swoje umiejętności w badaniu podejrzanych działań w organizacji;

Warsztaty będą również okazją dla Państwa, aby zadać nam pytania oraz przekazać swoje uwagi. Sesja odbędzie się na platformie Zoom Meeting.

Uwaga: Uczestnicy muszą mieć dostęp do komputera z najnowszą wersją przeglądarki Google Chrome. Osoby zainteresowane udziałem w konkursach prosimy o pobranie i zainstalowanie przed warsztatami aplikacji Kahoot! na smartfonach. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Arturem Arażnym: artur.arazny@clico.pl

Zapraszamy,

CLICO & Palo Alto Networks & IT Serwis

REJESTRACJA

Opublikowano

IT Serwis – NUTANIX PIONEER PARTNER

IT Serwis - Partnerem Nutanix

Architektura HCI w naszej ocenie może być kluczowym elementem budowy chmury hybrydowej. Elastyczność rozwiązania, przyzwyczajenia do pracy z interfejsem chmury publicznej stawiają nowe wymagania dla tradycyjnych systemów informatycznych.

Nutanix jest nieprzerwanie od lat liderem rynku w obszarze HCI / Software defined. Miło nam poinformować o rozpoczęciu współpracy z tym producentem. Wierzymy, że nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza ekspercka w zakresie rozwiązań HPE i fakt zacieśnienia współpracy między HPE, a Nutanix dzięki nowej lini serwerów DX, pozwolą nam na budowę bardziej kompleksowych rozwiązań dla naszych klientów.