RYNEK SERWERÓW – SPRZEDAŻ GLOBALNA Q2 2020

serwery q2 2020

Na początku września zostały opublikowane najnowsze dane dotyczące sprzedaży serwerów. Badanie przeprowadziła firma IDC. 

„Globalny popyt na serwery dla przedsiębiorstw był duży w drugim kwartale 2020 r.” – powiedział Paul Maguranis, starszy analityk ds. Badań w grupie IDC Infrastructure Systems, Platforms and Technologies. „Z pewnością dostrzegamy obszary ograniczonych wydatków, ale zostało to zrekompensowane przez inwestycje poczynione przez dużych dostawców chmury, których celem są rozwiązania obsługujące zmieniające się potrzeby infrastrukturalne spowodowane globalną pandemią”.

Analizując powyższe wyniki, trzeba mieć na uwadze, że IDC uznaje „statystyczny remis” w przypadku gdy różnica w poziomie sprzedaży nie przekracza 1%.

Globalny poziom przychodów w drugim kwartale  2020 ze sprzedaży serwerów  to : 24 mld USD. Wzrost rok do roku wynosi 19,8 %. Sprzedaż objęła 3,2 miliona serwerów w tym kwartale. Należy jednak zwrócić uwagę, że przychody z serwerów x86 spadły rok do roku o 17 % do 21,6 miliarda dolarów, podczas gdy przychody z serwerów innych niż x86 wzrosły o 47 % do 2,4 miliarda dolarów.

Patrząc na liczbę serwerów w oparciu o położenie geograficzne, region Azji i Pacyfiku radził sobie bardzo dobrze, rosnąc łącznie o 31 % rok do roku. Chiny osiągały lepsze wyniki o 40 % w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku.

Z roku na rok w Stanach Zjednoczonych odnotowano wzrost o 25 procent, w Ameryce Łacińskiej o 15 %, w Kanadzie o 11 %, a w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) o 6 %.

Ranking za Q2 2020 przedstawia się następująco:

Miejsce 4 (ex aequo):

            Lenovo – udział w rynku: 6,1 %

            IBM – udział w rynku: 6%

Miejsce 3:

            Inspur – 10,5 %

Miejsce 1 (ex aequo):

            Hewlett Packard Enterprise – 14,9%

            Dell Technologies – 13,9%

W oparciu o:

https://www.crn.com.au/news/hpe-beats-dell-in-server-market-share-battle-in-2020-553077

HPE beats Dell in server market-share battle in 2020

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn