Infrastruktura hiperkonwergentna – co oznacza dla Twojej firmy?

Infrastruktura hiperkonwergentna, zwana potocznie „infrastrukturą z pudełka”, pozwala na połączenie w jednym systemie komponentów IT, które wcześniej funkcjonowały oddzielnie.
Hiperkonwergencja umożliwia ich łatwą i pełną integrację oraz optymalizację. Wszystko wskazuje na to, że właśnie ten model zarządzania infrastrukturą IT będzie jednym z najmocniejszych trendów w 2018 roku. Globalny rynek infrastruktury hiperkonwergentnej rośnie z roku na rok. W 2015 roku jego wartość wynosiła „zaledwie” 66 mln dolarów. Zaś według prognoz Hipervisor w ciągu najbliższych pięciu lat, wartość rynku ma wzrosnąć do poziomu ponad 12 mld dolarów! Nie powinno to dziwić. Infrastruktura konwergentna oferuje rozwiązania niezbędne dla bezpiecznego i szybkiego rozwoju nie tylko działań z zakresu IT, ale również całego biznesu.

Co sprawia, że infrastruktura konwergentna staje się coraz bardziej popularna?

Hiper korzyści

Pamięć masowa, moc obliczeniowa, serwery, sieci, hiperwizory – niegdyś wszystkie te elementy funkcjonowały oddzielnie, sprawiając, że zarządzanie infrastrukturą IT nie było łatwym zadaniem. Dziś dzięki rozwijanym na szeroką skalę przez dostawców usług IT, infrastrukturom konwergentnym proces staje się znacznie łatwiejszy i bezpieczniejszy. – Hiperkowergencja jest zdecydowanie jednym z najistotniejszych obecnie trendów – mówi Piotr Zacharek, BCS Category Manager HPE – Dziś należy oferować rozwiązania, które nie będą wymagały kosztownych i trudnych wdrożeń. Dlatego w ramach HPE stawiamy na rozwiązania typu smart, zamknięte w jednym pudełku. Dążymy do uproszczenia i ulepszenia działań w zakresie IT. Hiperkowergencja odpowiada w pełni temu celowi – podkreśla.

Mniejsze koszty

Dzięki systemom hiperkonwergentnym marka może znacząco zmniejszyć wydatki inwestycyjne w ramach działów IT. Przede wszystkim ze względu na fakt, że koszty administrowania zintegrowaną infrastrukturą są dużo niższe, niż w przypadku zarządzania każdym z modułów oddzielnie.

Łatwe wdrożenia

Są to także systemy proste we wdrożeniu, niezawodne oraz łatwo skalowalne. Skalowanie poprzez dodawanie nowych modułów jest szybkie i intuicyjne. Nie pociąga za sobą potrzeby konfiguracji wszystkich składowych infrastruktury osobno. Dzięki temu rozwój systemu jest dynamiczny i automatyczny. Zaś poszczególne elementy systemu kompatybilne i bardziej wydajne. To także możliwość łatwiejszej konfiguracji oraz monitorowania poszczególnych elementów w ramach jednego systemu.

Pełna integracja

Ważnym ułatwieniem jest także możliwość łączenia firmowej infrastruktury z chmurą publiczną, w ramach hiperkonwergentnych rozwiązań. Poszerzając w ten sposób możliwości działów IT. Te korzystać mogą nie tylko z własnej serwerowni i idących w ślad za nią korzyściami, ale również w przystępny sposób używać zasobów i możliwości usług chmurowych. To wygodne i efektywne rozwiązanie, zamknięte w jednolitym interfejsie.

Większe bezpieczeństwo

Istotnym plusem hiperkonwergencji jest także zwiększenie bezpieczeństwa, zwłaszcza związanego z przechowywaniem firmowych danych oraz zmniejszenie ryzyka IT. Zarządzając zintegrowaną infrastrukturą ma się pełną kontrolę nad bezpieczeństwem i działaniem systemu.

Dla każdego

Infrastruktura hiperkonwergentna zapewnia dużą elastyczność i łatwość zarządzania systemami IT.  Co ważne jej wdrożenie możliwe jest we wszystkich wielkościach firm – od MŚP po globalne korporacje. Stąd też niezwykła popularność rozwiązań z zakresu infrastruktury konwergentnej u największych, globalnych dostawców rozwiązań IT.

Szeroka oferta

Podczas odbywającej się w grudniu konferencji HPE Discover Madrit, ogłoszono wzbogacenie oferty HPE m.in. właśnie o technologie zwiększające możliwości systemów konwergentnych. Rozszerzone o nowe elementy programowe Hyper Converged 380 pozwala klientom tego dostawcy na korzystanie w łatwy sposób z nowych, ogromnych możliwości hybrydowego IT. HPE Hyper Converged 380 jest kompletnym rozwiązaniem wirtualizacyjnym definiowanym programowo. Wprowadzone nowości umożliwiają operatorom IT stać się wewnętrznymi dostawcami usług dla różnych jednostek organizacji, dostarczając przy tym zwirtualizowane i efektywne chmurowe aplikacje.

Nowe możliwości

W ramach wprowadzonych nowości do dyspozycji operatorów oddana została przestrzeń robocza do współdzielenia między różne podmioty. Dzięki czemu łatwo i szybko można tworzyć oraz modyfikować wirtualne środowiska. Dodatkowo również menedżerowie IT zyskują wysokiej jakości moduł analityczny. Poprzez niego mogą uzyskać informacje o niezbędnym zapotrzebowaniu w czasie rzeczywistym, a także przewidywać przyszłe potrzeby i dostarczać wcześniej istotne elementy programistom. To intuicyjny system, który pozwala na szybki i prosty dostęp do zasobów umożliwiających wprowadzenie i rozwój aplikacji we własnym środowisku IT. Wszystko zaś odbywa się w sposób właściwy do działań w chmurze. Rozwój infrastruktury hiperkonwergentnej wydaje się nieunikniony, zaś korzyści jakie wnosi do działań każdej firmy niepodważalne. Warto śledzić ten szybko rosnący rynek, a najlepiej szybciej niż konkurencja wprowadzić „zamknięte w pudełku” rozwiązania hiperkonwergentne do własnej firmy.
Facebook
Twitter
LinkedIn